Jedną z największych zalet wiosny i lata jest słońce świecące nad naszymi głowami. Promienie słoneczne nie tylko powodują zdrową opaleniznę na naszej skórze, ale też przyczyniają się do produkcji witaminy D w naszych organizmach. Musimy być jednak świadomi, że nadmierna ekspozycja na słońce może okazać się bardzo szkodliwa dla naszego zdrowia. Jak skutecznie chronić się przed promieniowaniem UV latem?
Parasole słoneczne kiedyś i dzisiaj
Dawniej parasole słoneczne tworzone były na plastikowych stelażach. Materiał ten okazał się bardzo kruchy, podatny na uszkodzenia i odkształcenia, przez co same parasole bardzo szybko ulegały zniszczeniu. Dzisiaj parasole słoneczne tworzone są z olbrzymią precyzją i dbałością o materiały. Topowi producenci oferują nam nowoczesne rozwiązania, które pozwalają nam cieszyć się nie tylko wysoką trwałością produktu, ale i jego pięknym wyglądem. Jednym z najchętniej wybieranych modeli jest parasol ogrodowy 3m.
Jak tworzone są nowoczesne parasole ogrodowe?
Współcześnie do tworzenia stelaży parasoli wykorzystuje się aluminium malowane proszkowo. Zastosowanie takiego tworzywa pozwala na zabezpieczenie stelaża przed wilgocią i wnikaniem rdzy. Stelaże umieszczane są na ruchomej stopie, dzięki której użytkownicy mogą rotować parasol o 360 stopni bez konieczności jego przesuwania. Czasze tworzone są z tkanin poliestrowych odpornych na ścieranie, wnikanie kurzu, wilgoć, promieniowanie UV.
Parasol może być umieszczony na jednej z kilku rodzajów podstaw. Najczęściej wybierane są podstawy klasyczne o wadze 90 lub 120 kg. Możliwe jest także zakupienie podstawy odpowiedniej do wkopania w ziemię – są one tworzone z włókna szklanego. Na tarasach najlepiej sprawdzą się podstawy z niewielkimi kółkami i hamulcem, aby możliwe było bezproblemowe przesuwanie konstrukcji po płaskiej powierzchni.