Naczynka krwionośne pękają i tworzą bardzo nieestetyczne rumień oraz czerwoną siateczkę na skórze pod wpływem wielu różnorodnych czynników. Zwykle problem ten dotyczy osób, które mają problemy z krążeniem lub też bardzo kruche naczynka krwionośne.
Skuteczne rozwiązanie
Popękane naczynka krwionośne tworzą nieestetyczny rumień i czerwono-siną siateczka na skórze, co dla wielu osób jest ogromnym problemem, który też starają się skutecznie tuszować. Na szczęście dziś zamykanie naczynek na twarzy nie jest już problemem, ponieważ na rynku dostępne są na przykład lasery, które to doskonale radzą sobie z tego typu problemami.
Różne lasery na zamykanie naczynek na twarzy
Zamykanie naczynek na twarzy można przeprowadzić z wykorzystanie kilku różnego typu laserów. Wśród najczęściej polecanych klaserów do laserowego zamykania naczynek wymienia się laser żółty. Tego typu laser emituje fale o długości 577 nanometrów i posiada najwyższe powinowactwo absorpcji fali laserowej przez hemoglobinę. Takie jego parametry sprawiają, że laser ten odznacza się najwyższą skutecznością przy też minimalnej bolesności zabiegu. Laser żółty gwarantuje, więc najwyższą skuteczność zamykania naczynie na twarzy, a także w leczeniu rozległych rumieni, które spowodowane są złożonym pękanie naczynek krwionośnych na danym obszarze ciała (głównie na twarzy).
Co więcej, lasery i laseroterapia uznawane są za metody odznaczające się największym bezpieczeństwem pacjenta, w porównaniu do innych dostępnych na rynku urządzeń. Zabiegi laserowe charakteryzują się też dużo mniejszym ryzykiem powikłań w porównaniu do innych metod.
Zamykanie naczynek na twarzy – wskazania do zabiegu
Na zabiegi laseroterapii, które mają na celu zamykanie naczynek na twarzy kierowani są pacjenci, u których stwierdzono tak zwane teleangiektazje, czyli rozszerzone naczynia na twarzy, a także rumień na twarzy. Z zabiegów z powodzeniem mogą skorzystać także pacjenci, którzy cierpią na trądzik różowaty, gdyż laser działa u nich profilaktycznie i leczniczo (w przypadku fazy rumieniowej i grudkowo-krostkowej), które towarzyszą trądzikowi różowatemu. Laserem można usuwać też znamiona naczyniowe oraz tak zwane punkty rubinowe, a także niektóre naczyniaki płaskie i naczyniaki jamiste.